Kielivalinta

Valitse kieli: suomeksi på svenska in english
 

Haku

 
Tarkennettu haku   Yhteystietohaku

på svenska | in English

 Tekstin koko: a a a a 

Sisältö

« Takaisin edelliselle sivulle

23.4.2012

Putiikkiviikot kutsuvat asiakkaat keskikaupungille

Turun Yrittäjät ja Turun Ydinkeskustayhdistys järjestää 23.4.–6.5.2012 Putiikkiviikot-kampanjan, jonka tarkoituksena on elävöittää Turun keskustaa ja nostaa esille keskustassa toimivia mielenkiintoisia liikkeitä ja erikoiskauppoja. 

Putiikkiviikkojen väri on viime vuoden kulttuuripääkaupunkivuotta mukaillen oranssi; oranssit pallot kutsuvat keskustaan ja astumaan sisään liikkeisiin. Putiikkiviikkojen slogan on Kiva käydä keskustassa – vi ses på stan!

Keskustan alueen yrittäjistä suurin osa on mukana kampanjassa. Putiikkiviikon tapahtumiin lähtee lähes sata yritystä.

– Kampanjan tiimoilta on syntynyt mukavaa kuhinaa. Vaikka infotilaisuudessa oli monta yrittäjää, niin suhteellisen helposti päästiin yksimielisyyteen kampanjan suuntaviivoista, kertoo Turun Yrittäjien toimistopäällikkö Anne Aholainen, joka alkuvaiheessa ideoi tapahtumaa yhdessä Turun Ydinkeskustayhdistyksen Sten Erik Lundstenin kanssa.

Putiikkiviikoista kaavaillaan kaksi kertaa vuodessa toistuvaa tapahtumaa. Putiikkiviikot näkyvät myös sosiaalisessa mediassa. Putiikkiviikot.fi-nettisivuilta ja Facebook-sivuilta löytyy monenlaista lisätietoa esimerkiksi mukana olevista yrityksistä sekä niiden sijainnista kartalla.

Putiikkiviikot Turun ydinkeskustassa

 

 

 

 


suomenkielinen versio | svensk version

Sivua viimeksi päivitetty 23.4.2012 13:07 ja sivu on julkaistu 23.4.2012 7:00

   

Lisätoiminnot

Verkkopalvelun opaste | Sivukartta | Palaute ja asiointi | Tulosta sivu | Media | Tekstiversio

© 2013 Turun kaupunki | PL 355, 20101 TURKU
Käyntios. Yliopistonkatu 27a | puh. (02) 330 000 | turun.kaupunki@turku.fi